ओलीलाई तह लगाउन नसकेको भन्दै प्रचण्डद्धारा आत्मालोचना

ओलीलाई तह लगाउन नसकेको भन्दै प्रचण्डद्धारा आत्मालोचना

नेपाल कम्युनिष्ट पार्टी नेकपा प्रचण्ड–माधव समूहका अध्यक्ष पुष्पकमल दाहाल प्रचण्डले केपी शर्मा ओलीको गलत प्रवृत्तिलाई तह लगाउन नसकेकामा आत्मालोचना गरेका छन् ।  नेकपाको प्रचण्ड–माधव पक्षको जनसभामा बोल्दै ‘प्रचण्ड’ले  वाम गठबन्धनको घोषणाअनुसार काम गर्न नसकेको स्वीकार गरे ।

यद्यपि आफूहरुले घोषणापत्रमा भने जस्तो गर्न प्रयास भने गरेको दाबी गरे । प्रधानमन्त्री पदका लागि जे पनि सहमति गर्ने तर कार्यान्वयन नगर्ने ओली प्रवृत्ति रहेको भन्दे उनले भने, ‘केपी ओलीलाई तह लगाउन सकेनौं । यसमा हाम्रो पनि कमजोरी रह्यो ।’

 प्रचण्डले नेपाली जनता सबै खाले प्रतिगमनविरुद्ध वा राजा माराजाको निरकुंसताविरुद्ध लागेको इतिहास स्पष्ट भएको बताए।  कार्यक्रममा बोल्दै उनले भने, ‘हाम्रो उदारतालाई कमजोरी ठान्दै ओलीले असंवैधानिक काम गरे, त्यसैले आज हामी जनतामाझ आउन बाध्य भएका छौँ।’

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *