आईपीएल: हैदराबाद र चेन्नई खेल्दै, कसले मार्ला बाजी ?

आईपीएल:  हैदराबाद र चेन्नई खेल्दै, कसले मार्ला बाजी ?

काठमाडौं: आईपीएलको १३ औं सत्रको १४ औं खेलमा चेन्नई सुपर किंग्स (सीएसके) र सनराइजर्स हैदराबाद (एसआरएच) का टोलीबीच भि’डन्त हुनेछ। अघिल्लो खेलमा ब्याट्सम्यानको अ’सफलताको कारण अ’पेक्षित नतिजा प्राप्त गर्न नसकेको चेन्नईले अम्बाती रायुडू र ड्वेन ब्राभो फिट भएकोले आत्मविश्वासका साथ मैदानमा उत्रनेछ। यो खेल दुबईमा नेपालि समय अनुसार बेलुकी ७:४५ बजे देखि सुरु हुने छ।

हैदराबादले टस जितेर ब्याटिङ गर्ने निर्णय गरेकाे छ ।

चेन्नईको उद्घाटन आइपीएल खेलमा मुम्बई इन्डियन्सलाई जित्दा नायक रहेका रायुडू अर्को दुई खेल ह्या’मस्ट्रिंगको चो’टका कारण खेल्न सकेनन्, अर्कोतर्फ ब्राभो क्यारिबियन प्रीमियर लिग (सीपीएल) को समयमा घा’इते भएका थिए त्यसैले उनले अहिले सम्म कुनै खेलहरू खेलेका छैनन्। “रायुडू र ब्राभो दुबै चयनका लागि उपलब्ध छन्,” चेन्नई सुपर किंग्सका सीईओ के एस विश्वनाथनले भने।

आईपीएल रेकर्डको कुरा गर्ने हो भने, चेन्नई सुपर किंग्स र सनराइजर्स हैदराबादबीच अहिलेसम्म १२ खेल (२००८-२०१९) भइसकेको छ। जसमा चेन्नईले ९ र हैदराबादले ३ खेल जितेको छ।

धोनीले ब्रावोको स्थानमा साम करन राखेका थिए तर अहिलेसम्म उनले चेन्नईका लागि पहिलो तीन खेलमा आफ्नो बलिंग र ब्याटिंग दुवैबाट प्रभावित पारेका छन्।अब ब्रावोलाई टिममा राख्न धोनीले शेन वाटसन वा जोश हेजलवुडलाई बा’हिर राख्नु पर्छ।

अर्को तर्फ, केन विलियमसनको आगमनले सनराइजर्सको मध्य क्रमलाई सुदृढ बनायो जसले उनीहरूलाई दुई प’राजय पछि पहिलो जीत दर्ता गर्न सक्षम तुल्यायो। जोनी बेयरस्टो र डेभिड वार्नर पनि योगदान गरिरहेका छन् र यस्तो अवस्थामा उनीहरूको टोली आराम गर्न चाहँदैन।

यदि सनराइजर्स सफल हुन चाहन्छ भने उनीहरूलाई मध्य क्रममा राम्रो ‘बिग हिटर’को आवश्यकता किनकि बेयरस्टो, वार्नर र विलियमसन अ’सफल भएमा टोली स’मस्यामा पर्न सक्छ। काश्मिरका अब्दुल समदले आशा जोगाएका छन् भने प्रियाम गर्ग र अभिषेक शर्माले आफ्नो खेल सु’धार गर्नु आवश्यक छ।

दुबै टीमको बलिंग विभाग एक समान देखिन्छ। चेन्नईका दीपक चाहर, हेजलवुड, करन, रविन्द्र जडेजा र पियुष चावला दुबईको स्लो विकेटमा उपयोगी सा’बित हुन सक्छन्। जबकि सनराइजर्सले टी नटराजनलाई डेथ ओभरमा राम्रो बलिंग गरेका छन् जो टी -२० मा विश्वकै नम्बर एक खेलाडी रशिद खानको राम्रो सहयोगी सा’बित हुन सक्छन्।

चेन्नई सुपर किंग्स
महेंद्र सिंह धोनी (कप्तान, विकेटकीपर), मुरली विजय, अंबति रायुडु, फाफ डु प्लेसिस, शेन वॉटसन, केदार जाधव, ड्वेन ब्रावो, रवींद्र जडेजा, लुंगी नगिदी, दीपक चाहर, पीयूष चावला, इमरान ताहिर, मिशेल सेंटनर, जोश हेजलवुड, शार्दुल ठाकुर, साम करन, एन जगदीशन, केएम आसिफ, मोनू कुमार, आर साई किशोर, ऋतुराज गायकवाड़, कर्ण शर्मा.

सनराइजर्स हैदराबाद
डेविड वॉर्नर (कप्तान), जॉनी बेयरस्टो, केन विलियमसन, मनीष पांडे, श्रीवत्स गोस्वामी, विराट सिंह, प्रियम गर्ग, ऋद्धिमान साहा, अब्दुल समद, विजय शंकर, मोहम्मद नबी, राशिद खान, जेसन होल्डर, अभिषेक शर्मा, बी संदीप शर्मा, संजय यादव, फैबियन एलेन, भुवनेश्वर कुमार, खलील अहमद, संदीप शर्मा, शाहबाज नदीम, सिद्धार्थ कौल, बिली स्टैनलेक, टी नटराजन, बासिल थम्पी.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *